Legújabb tartalom
- Hegedű és Jazz Találkozása
- Dübörgő Japán Ritmusok: YAMATO az Erkel Színház Színpadán
- Tom Jones élőben Budapesten
- Komolyzene nem komolyan
- József Attila dalban és versben
- Búcsú az Őrült Nők Ketrecétől
- A Dicsőség - Amikor a múlt nem marad a múltban
- Magyarországra látogat a Big Time Rush
- Top 10 legnépszerűbb Kdráma napjainkban
- Magyarországra érkezik a TRENDZ
Kulcsszavak
Hegedű és Jazz Találkozása

Hegedű és Jazz Találkozása
A klasszikus zene, a jazz és az improvizáció lenyűgöző találkozása várja a közönséget 2025. április 28-án a Liszt Ferenc Zeneakadémia Nagytermében. Illényi Katica, a világszerte ismert Liszt Ferenc-díjas hegedűművész, és a Sárik Péter Trió, hazánk egyik legelismertebb jazzformációja egyedi koncerttel készülnek, amelyben a határok eltűnnek, és a zene szabadsága kerül a középpontba.
Technikai újításokkal teli katalógust adott ki az új Munkácsy-tárlathoz a Munkácsy Mihály Múzeum

Számos technikai újítást tartalmazó, a tárlat festményei mellett a magyar- és a világtörténelem eseményeit, visszaemlékezéseket, anekdotákat is bemutató katalógust készített a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum a szeptember 29-én nyílt új állandó Munkácsy-kiállításhoz - ismertették a kiadványt kedden a helyszínen sajtótájékoztatón.
Andó György múzeumigazgató elmondta, a 43 oldalas kézirat 65 illusztrációt, a 19 tárlaton bemutatott festmény mellett 7 grafikát, 11 korabeli fotográfiát és 3 térképet is tartalmaz, kiadását a kulturális államtitkárság Kubinyi Ágoston Programja segítségével finanszírozták. Tartozik hozzá egy négyoldalas szórólap is, amely sűrítve mutatja be azokat az információkat, amelyeket a katalógus kifejt.
Gyarmati Gabriella, az új kiállítás kurátora, a kiadvány egyik szerkesztője elmondta, mivel a tárlaton is 21. századi eszközökkel mutatják be a 19. századi festőgéniusz életét és munkásságát, a technikai innovációt a katalógusban is szerették volna alkalmazni.
Mivel a kiállításon fekete háttérben mutatják be a tíz saját, hat tartósan kölcsönzött és három letétbe kapott festményt, a katalógusban is ezt a mintát követve, fekete paszpartu ablakokban jelennek meg a fotók a művekről.
Valamennyi festményt kronologikus sorrendben az ahhoz kapcsolódó életrajzi elem vezeti be, de bemutatják, hogy az adott évben milyen fontosabb események zajlottak a világban, Magyarországon és Békéscsabán. Ez az idővonal-technika a múzeum jelenleg készülő új állandó kiállításának is a vezérmotívuma lesz - közölte.
Szántó Zsolt marketing közgazdász, polgármesteri kabinetvezető, a kiadvány másik szerkesztője elmondta, valamennyi festmény mellett megjelenik egy QR-kód, amelyre okostelefonnal vagy tablettel kattintva összesen 20, egyenként néhány perces videó tekinthető meg, amelyek a festő saját visszaemlékezéseit vagy Békéscsabához kapcsolódó anekdotákat mutatnak be. Ezeket a Békéscsabai Jókai Színház két színművésze, Csonka Dóra és Nagy Róbert segítségével vették fel.
A katalógus címlapján is van egy kód, amelyre rákattintva egy háromdimenziós videó indul el, amelyben mintha maga Munkácsy invitálná be a kiállításra az érdeklődőket - tette hozzá.
Szarvas Péter polgármester a katalógus sajtóbemutatóján elmondta, a kiadvány világszínvonalon juttatja közelebb a festőgéniuszt az érdeklődőknek.
(MTI)
(fotó: Munkácsy Mihály Múzeum)