Legújabb tartalom
- Hegedű és Jazz Találkozása
- Dübörgő Japán Ritmusok: YAMATO az Erkel Színház Színpadán
- Tom Jones élőben Budapesten
- Komolyzene nem komolyan
- József Attila dalban és versben
- Búcsú az Őrült Nők Ketrecétől
- A Dicsőség - Amikor a múlt nem marad a múltban
- Magyarországra látogat a Big Time Rush
- Top 10 legnépszerűbb Kdráma napjainkban
- Magyarországra érkezik a TRENDZ
Kulcsszavak
Hegedű és Jazz Találkozása

Hegedű és Jazz Találkozása
A klasszikus zene, a jazz és az improvizáció lenyűgöző találkozása várja a közönséget 2025. április 28-án a Liszt Ferenc Zeneakadémia Nagytermében. Illényi Katica, a világszerte ismert Liszt Ferenc-díjas hegedűművész, és a Sárik Péter Trió, hazánk egyik legelismertebb jazzformációja egyedi koncerttel készülnek, amelyben a határok eltűnnek, és a zene szabadsága kerül a középpontba.
Összegző tárlattal várja a látogatókat az idén 125 éves Műcsarnok

Egyelőre virtuálisan bejárható összegző tárlattal várja a látogatókat az idén 125 éves Műcsarnok, a hétfőtől megtekinthető kiállítás az elmúlt 7 évben szervezett 150 kiállítását mutatja be - közölte a Műcsarnok pénteken az MTI-vel.
Az elmúlt hét évben a Műcsarnok, a magyar kultúra immár 125 éve működő, kiemelt intézményében százötven kiállítást rendezett. A 7 év - 150 kiállítás | 125 éves a Műcsarnok című tárlat az évforduló alkalmával retrospektív módon ad bepillantást az elmúlt évek kulturális programjaiba. Az eseményhez készült egy nagyszabású áttekintő kötet is, amely ünnepi album és forráskiadvány is egyszerre - olvasható a közleményben.
Mint írják, a retrospektív kiállításon a falakon elhelyezett információs képanyag és adatok segítségével idézhetik fel a látogatók az elmúlt évek tárlatait. Az összegző tárlat a Műcsarnok megnyitásának jubileumát is ünnepli, de lehetőséget ad az utóbbi évek hiánypótló műtörténeti kiállításainak és a széles merítésű kortárs tárlatok eredményeinek felmérésére is.
Idén a hetedik Nemzeti Szalont nyitották meg az intézményben. Az évente megrendezett Szalon-kiállításokon egymást követi az őt művészeti ág, az építészet, a képzőművészet, a fotóművészet, az ipar- és tervezőművészet és a népművészet bemutatása. Az évek szezonokra és sorozatokra épültek, amelyekben egymást erősítő, kiegészítő kiállításokat járhattak be a látogatók, többek között Nicolas Schöffer, Sebastiao Salgado, Szervátiusz Jenő és Szervátiusz Tibor, Steve McCurry, Milorad Krstic, Böröcz Andás, Csáji Attila, Jankovics Marcell, Keleti Éva alkotásait láthatták.
A szezonok mellett kialakult Frissen néven indult az "egy terem - egy művész - egy kurátor" típusú kiállítás, idén a negyedik összeállítást rendezték meg, amelyen 10 alkotó mutatkozhatott be önálló kiállításán.
A Műcsarnok 2017 óta ad otthont a Budapest Fotófesztivál nyitókiállításainak. Emellett minden évben megrendezik a legfiatalabb művészgeneráció bemutatkozását lehetővé tevő és munkásságukat támogató Derkovits-ösztöndíj kiállítást. A fiatal alkotók és képzésük megmutatkozását szolgálta a Műcsarnok#Box-ban a művészeti felsőoktatás sorozat, benne többek között a Barabás Miklós Céh fiataljai vagy a kassai műegyetem dizájn szakos hallgatói, amelyet a gimnáziumi pedagógusok workshopjai, végül a 240 éves "Kisképző" közelmúltját bemutató tárlat zárt.
A közlemény szerint a Műcsarnok olyan kiállítási stratégia kidolgozására törekedett, melyben a művek, az alkotók és a közönség találkozhatnak egymással, az utóbbiakat orientáló sajtóval és műkritikával élő párbeszédet tarthatnak fenn.
A 7 év - 150 kiállítás | 125 éves a Műcsarnok című kiállítás kurátora Kondor-Szilágyi Mária. A tárlat a korlátozások feloldása után 2021. június 27-ig lesz látogatható. Az anyag a http://mucsarnok.hu/mucsarnok/virtualis_setak.php linken érhető el hétfőtől.
(MTI)
(kép: Műcsarnok)