Legújabb tartalom
- József Attila dalban és versben
- Búcsú az Őrült Nők Ketrecétől
- A Dicsőség - Amikor a múlt nem marad a múltban
- Magyarországra látogat a Big Time Rush
- Top 10 legnépszerűbb Kdráma napjainkban
- Magyarországra érkezik a TRENDZ
- Moonbin barátai közös dallal emlékeznek rá
- Varázslatok Sakura ünnep
- Monchichi, retro plüssmajmok visszatérése
- Bájos gyűjthető figurák, avagy a Sonny Angel
József Attila dalban és versben

József Attila dalban és versben
Április 11-én nemcsak a költészet napját ünnepeljük, hanem egy zseni születésének évfordulóját is. 1905-ben ezen a napon látta meg a napvilágot József Attila, Magyarország egyik legnagyobb költője, akinek élete és munkássága máig hatással van ránk. Bár méltatlanul rövid életet élt, a költészet örök hagyatékot hagyott maga után. Most pedig lehetőség nyílik arra, hogy egy különleges musical segítségével még közelebb kerüljünk a költő életéhez és lelkéhez.
Kép-zelet

Ha a '70-es '80-as évek játékairól van szó, akkor a Monchichik biztosan előkelő helyet foglalnak el itt. Ezek az aranyos, puha testű, műanyag arcú kismajmok eredetileg Japánból indultak hódító útjukra, de világszerte népszerűvé váltak. Most pedig ismét reneszánszukat élik, hála a nosztalgiahullámnak.

Ezek a bájos gyűthető angyalszárnyas figurák nagy népszerűségnek örvendenek a fiatalok körében. Tiktokon vagy Instagrammon találkozhatunk velük legtöbbször esztétikus képeken, illetve blind-box bontogatós videókban. Honnan jönnek és miért ilyen népszerűek? Ennek próbáltunk meg utána járni!

Március 19-edikén Ki-Mit Tud-on jártunk az Újbudai Szakképzési Centrumban, ahol a különleges bánásmódot igénylő gyerekek csillogtatták meg tudásukat a zsűri és diáktársaik előtt.

Aki napi felhasználója akár a TikToknak, akár az Instagramnak az utóbbi időben biztosan találkozott már a Labubukkal. De mik is ezek a kedves, mégis talán ilyesztő vicsorgó nyulak? Megpróbáltuk kideríteni.

Gádor István szecessziós virágtartóját, egy 17. századból való, csatajelenetet ábrázoló legyezőtervet, valamint gyémántokkal díszített aranyszelencét ajándékoz BÁV az Iparművészeti Múzeum, a Szépművészeti Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum közgyűjteményének.

Egy kreatív stúdió keltette életre Budapest eltűnt épületeit, melyek most nem csak fotóként bukkannak fel, hanem a képek filmmé változtak.